Tartu noorteansambel Sireli alustas aastal 2004, kui Tartu Kristlik Noortekodu oli oodatud külla Soomemaale. Laste tervitus koosnes muusikalisest kavast, mille pani kokku Halliki Pihlap. Lapsi saatis Soomes kitarril ja lõõtsal Koidu Ahk. 2006. aastal sõlmis MTÜ Eesti Rahvamuusikakool ja Tartu Kristlik Noortekodu koostöölepingu ning Sireli alustas taas. Aasta hiljem paisus koosseis nii suureks, et loodud sai kaks ansamblit- noorteansambel jätkas Sirelina ning tekkinud lasteansambel sai nimeks Kapten Trumm. Tänaseks on Sireli oma tegutsemise lõpetanud, kuna kõik on täisealised. Koosoldud aastad võeti kokku plaadiga "Tulesõnad", mis sai salvestatud Tartus Neumann Stuudios.

Sireli mängisid Tartu Elleri muusikakooli ja 1 lastemuusikakooli noored, aga ka muidu muusikahuvilised sõbrad. Kõige enam meeldis tegeleda regilaulude töötlemisega, mis on elamuslik ning palju võimalusi pakkuv. Sirelit on korduvalt tunnustatud erinevatel festivalidel ja esile tõstetud kui väga musikaalne, siiras ning isikupärane koosseis.

Ansamblis mängisid-laulsid: Paul Neitsov (kitarr), Helin Pihlap (viiul), Siim Saarela (kitarr), Kaie Ahas (väikekannel), Piret Kallejärv (väikekannel), Mono Otto (väikekannel), Vahur Repson (djembe, kellamäng, parmupill), Priit Kallejärv (djembe, kellamäng, parmupill), Meelis Pihlap (djembe, kellamäng, parmupill).

Juhendaja: Halliki Pihlap

Sireli CD plaat

Noorteansambel Sireli on koos käinud pea 5 aastat ja selle aja jooksul tehtu-õpitu on salvestatud Tartus Neumann Stuudios. Plaadi valmimisel on kasutusel rahalised preemiad, mis toodi koju rahvamuusikatöötluste festivalilt Moisekatsi Elohelü 2008, 2009. 2010, lisaks tiitliga Tartu Esindusansambel 2011 (rahvamuusika valdkonnas) kaasnev preemia.  Plaadi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, TÜ Laeva Piim

Kuula salvestust

Sireli plaadiesitluskontserdid

Sireli plaadiesiluskontserdid 10. veebruar 2012 Tartu Linnaraamatukogus ja 11. veebruar Tartu Raekoja saalis.

Sireli kontsertreisil Tšehhimaal 2012

You must install Adobe Flash to view this content.

Kokkuvõte Sireli tegemistest 2004-2012

You must install Adobe Flash to view this content.