NOORTE PÄRIMUUSIKUTE KONTSERT JA LAAGER ÜHTELAULMINE 2011

Kontsert 26. veebruar kell 18.00 Jakobi Mäe Kultuurikoda

Ühte laulavad:

SIRELI (Tartu)

Sireli on Tartu noorteansambel, kus laulavad- mängivad Tartu Elleri muusikakooli ja Tartu I lastemuusikakooli õpilased ning hobikorras tegutsejad. Kõige enam meeldib Sirelile  tegeleda regilaulude töötlemisega, mis on elamuslik ja pakub hulgaliselt häid võimalusi enese väljendamiseks.  Ansamblit  juhendab Halliki Pihlap.

WIGLA  (Tallinn)

Wigla on instrumentaal-vokaal ansambel, kus käivad koos Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli noormehed. Koos käime projekti põhiselt juba paar aastat, ajendiks koosmusitseerimise rõõm. Kuna kõik ansambli liikmed õpivad ka istrumente, siis on meil kasutusel arhailised rahvapillid nii meilt kui mujalt. Põhiliselt viljeleme rahvamuusikat, mille on seadnud kunstiline juht Peeter Margus.

SLAP  (Võru)

Ansambel SLAP! (SahvriLukuAuguPoku *pähklid* ) koosneb noortest, kellele meeldib kokku saades pilli mängida, seal juures katsetada, väljendada seda, mis parasjagu pähe tuleb ja eksperimenteerida, kuni sellest saab kokku lugu. Juhendajat meil pole, kõik mis teeme, sünnib koos naljatades, lastes fantaasial lennata ning sealt ka tormilised ideed.

TRALLIKUD (Värska)

Trallikud on Värska muusikakooli ansambel. Ansambli soolopillid on karmoška ja viiul, mida toetavad väikekandled ja cajon. Põhiliselt mängitakse Setumaa tantsulugusid, kus Trallikute energia ja särtsakus on niivõrd nakkav, et peagi on ka publik kaasatud tantsima.  Oma päritolu üle on Trallikud väga uhked -  alati rahvariideis ning kõlamata ei jää ka  Setumaa laul. Ansamblit juhendab Kristjan Priks.

Sireli Ühtelaulmine 2011

Wigla Ühtelaulmine 2011