ÜHTELAULMINE 2012

Noorte rahvamuusikahuviliste (keskm vanus 13-16) kohtumine Ühtelaulmine VI toimub 18.veebruaril Tartus Tiigi seltsimajas.
Ühte laulavad:
Tuulepõõsas - Karksi Nuia muusikakool, juh. Ringa Vaiksaar, Margus Põldsepp
Tuustarid - Jõgeva muusikakool, juh. Eha Niglas
Singelus - Tartu rahvamuusikakool, juh. Halliki Pihlap

Ühtelaulmised said alguse MTÜ Eesti Rahvamuusikakooli eestvedamisel 2008. aastal ja on toonud tutvumise ning koosmängu eesmärgil kokku väga paljud Eestimaal tegutsevad noored rahvamuusikahuvilised. Tuustarid ja Singelus kohtusid esimest korda samuti Ühtelaulmise raames aastal 2010, mispeale võttis ühendust ka Margus Põldsepp oma ansambliga Tuulepõõsas. Uus kohtumine kolme ansambli vahel toimus kevadises Jõgevas,  Karksi-Nuia muusikakool korraldas sõprade koosmängupäeva sügiseses Karksi-Nuias ning nüüd on aeg kohtuda kolmel sõbral talvises Tartus.

Tulge kuulama-vaatama!

Üritust toetab Tartu Kristlik Noortekodu

ANSAMBLITEST:

Singelus (Tartu Rahvamuusikakool, juh Halliki Pihlap)

Singelus.jpg

Singeluses mängivad-laulavad: Anzela Sirel (klaver), Mirjam Koor (viiul, klaver), Maarja- Liis Soo (plokkflööt), Kerli Ahas (plokkflööt), Kadri Kitsing (plokkflööt), Kaidi Ahas (ukulele), Liisi Pärna (karmoška), Reemo Vilipuu (ksülofon), Kaisa Kitsing (ksülofon), Sander Reemets (djembe)

Ansambel alustas 2007 aastal lasteansamblina Kapten Trumm, sest toona veel keegi pille mängida ei osanud ja kõigile sai kätte antud lihtsalt trumm. :) Tänaseks on paljud "trummarid" jõudnud Tartu I lastemuusikakooli ja koosseisus on teisigi pille. Singelus on üles astunud festivalil Regilaul uues kuues, Tartu hansapäevadel, aga jõudnud ka kontsertreisile Tšehhimaale koos ansambliga Sireli. Kuna kõik on alles noored, siis kindlat stiili veel ei ole, lihtsalt mõtiskletakse veidi rahvamuusikateemadel. Uus nimi Singelus tähendab Põhja-Eesti murdes "konksu"  ja eks iga muusiku soov on haakida kuulaja oma "konksu" otsa.

Tuulepõõsas (Karksi Nuia muusikakool, juh Margus Põldsepp, Ringa Vaiksaar)

Tuulepsas.jpg

Tuulepõõsas: Maarja Mõts (laul, kannel, karmoška), Berit Tugi (akordion), Hanna Lauren Loit (viiul), Anna Leena Tae (viiul), Karmo Kadaja (viiul), Ott Raba (kitarr), Gerda Käosaar (plokk-ja põikiflööt), Ahto Sarap (laul, basskitarr)

Ansambel moodustati 2010 aasta sügisel. Nimi tuli tänu eelkäijatele Tuulepuust. See oli nii öelda “tööpealkiri!", mis aga millegipärast on püsima jäänud siiani. Võite julgesti soovitada häid nimesid:)