ÜHTELAULMINE 2012

Noorte rahvamuusikahuviliste (keskm vanus 13-16) kohtumine Ühtelaulmine VI toimub 18.veebruaril Tartus Tiigi seltsimajas.
Ühte laulavad:
Tuulepõõsas - Karksi Nuia muusikakool, juh. Ringa Vaiksaar, Margus Põldsepp
Tuustarid - Jõgeva muusikakool, juh. Eha Niglas
Singelus - Tartu rahvamuusikakool, juh. Halliki Pihlap

Ühtelaulmised said alguse MTÜ Eesti Rahvamuusikakooli eestvedamisel 2008. aastal ja on toonud tutvumise ning koosmängu eesmärgil kokku väga paljud Eestimaal tegutsevad noored rahvamuusikahuvilised. Tuustarid ja Singelus kohtusid esimest korda samuti Ühtelaulmise raames aastal 2010, mispeale võttis ühendust ka Margus Põldsepp oma ansambliga Tuulepõõsas. Uus kohtumine kolme ansambli vahel toimus kevadises Jõgevas,  Karksi-Nuia muusikakool korraldas sõprade koosmängupäeva sügiseses Karksi-Nuias ning nüüd on aeg kohtuda kolmel sõbral talvises Tartus.  

Tulge kuulama-vaatama!

Üritust toetab Tartu Kristlik Noortekodu


ANSAMBLITEST:

Singelus (Tartu Rahvamuusikakool, juh Halliki Pihlap)

Singelus.jpg

Singeluses mängivad-laulavad: Anzela Sirel (klaver), Mirjam Koor (viiul, klaver), Maarja- Liis Soo (plokkflööt), Kerli Ahas (plokkflööt), Kadri Kitsing (plokkflööt), Kaidi Ahas (ukulele), Liisi Pärna (karmoška), Reemo Vilipuu (ksülofon), Kaisa Kitsing (ksülofon), Sander Reemets (djembe)

Ansambel alustas 2007 aastal lasteansamblina Kapten Trumm, sest toona veel keegi pille mängida ei osanud ja kõigile sai kätte antud lihtsalt trumm. :) Tänaseks on paljud "trummarid" jõudnud Tartu I lastemuusikakooli ja koosseisus on teisigi pille. Singelus on üles astunud festivalil Regilaul uues kuues, Tartu hansapäevadel, aga jõudnud ka kontsertreisile Tšehhimaale koos ansambliga Sireli. Kuna kõik on alles noored, siis kindlat stiili veel ei ole, lihtsalt mõtiskletakse veidi rahvamuusikateemadel. Uus nimi Singelus tähendab Põhja-Eesti murdes "konksu"  ja eks iga muusiku soov on haakida kuulaja oma "konksu" otsa.


Tuulepõõsas (Karksi Nuia muusikakool, juh Margus Põldsepp, Ringa Vaiksaar)

Tuulepsas.jpg

Tuulepõõsas: Maarja Mõts (laul, kannel, karmoška), Berit Tugi (akordion), Hanna Lauren Loit (viiul), Anna Leena Tae (viiul), Karmo Kadaja (viiul), Ott Raba (kitarr), Gerda Käosaar (plokk-ja põikiflööt), Ahto Sarap (laul, basskitarr)

Ansambel moodustati 2010 aasta sügisel. Nimi tuli tänu eelkäijatele Tuulepuust. See oli nii öelda “tööpealkiri!", mis aga millegipärast on püsima jäänud siiani. Võite julgesti soovitada häid nimesid:)
Enamus kontserte on meil olnud oma Karksi valla üritustel, aga oleme esinenud ka Ritsus, Jõgeva Muusikakoolis, Viljandi Pärimusmuusika festivali Rohelisel laval, Läti Vabariigis Ruhjas. Kõige meeldejäävam esinemine oli Nausküla (Naukšene) mõisas Lätimaal, kuhu meid kutsuti esinema Eesti Vabariigi aastapäeva puhul. Mängime eesti pärimus-ja rahvamuusikat, aga ei põlga ära ka teiste rahvaste muusikat ja isegi klassikat, ühesõnaga mängime seda, mis meile meeldib:)

 

Tuustarid (Jõgeva muusikakool, juh Eha Niglas)

Tuustarid.jpg

Tuustarid: Hanna Grete Allev (klarnet), Artur Aunap (kontrabass), Stina Heinola (akordion), Ketlin Kallo (klarnet), Annika Maksimov (flööt), Laura Mikk (viiul), Katryna Pükkenen (akordion), Kerlyn Roosipõld (flööt), Rimante Valancauskaite (kitarr), Anni Zimmermann (flööt), Artur Rehi (akordion)

Tuustarid (endised Nöpsid) on Jõgeva muusikakooli ansambel, mis on neli aastat koos käinud. Ansambli noored on rõõmsameelsed ja teotahtelised ning tundub, et ükski Eestimaa suurem pidu ei toimu nii, et Tuustareid ei ole kohal. Nii on Tuustareid näha olnud näiteks Maakonna Laulu-ja Tantsupeol, Tallinna Laulu ja-Tantsupeol, folkloorifestivalil Baltical. Ka on selle ansambli noored head laagerdajad ja ükski suvi ei lähe mööda ilma Pärnumaa rahvamuusikalaagrita. Kõige elamuslik on olnud osa saada Viljandi Pärimusmuusikafestivalil, kus Tuustarid astusid üles Rohelisel laval ja said kaasa elada ka oma headele sõpradele Karksi-Nuiast - Tuulepõõsale! :)

 

Ühtelaulmine  2012 ühislugu:

You must install Adobe Flash to view this content.

Singelus Ühtelaulmine 2012

You must install Adobe Flash to view this content.

Tuustarid Ühtelaulmine 2012

You must install Adobe Flash to view this content.

Tuulepõõsas (Linnutee) Ühtelaulmine 2012

You must install Adobe Flash to view this content.