Ühtelaulmine seob rahvamuusikaga tegelevaid noorteansamblid Eestimaa erinevaist paikadest ja toimub sel aastal juba 7. kord.

Kontsert- kohtumisel laulavad ühte Eesti Rahvamuusikakooli, Värska Muusikakooli ja Jõgeva Muusikakooli noored.

SINGELUS (Eesti Rahvamuusikakool) - juh. Halliki Pihlap

singelus.jpg

Singeluses mängivad laulavad: Anzela Sirel - klaver, karmoška (8.kl); Mirjam Koor - viiul (9. kl); Maarja-Liis Soo - flööt, torupill (9. kl);  Kaidi Ahas - ukulele (11. klass); Arnold Milihhin - kitarr (9. kl); Reemo Vilipuu - ksülofon (8. kl); Sander Reemets - djembe (7. klass).

Singelus seob muusikahuvilised noored, kes enamuses õpivad Tartu I Lastemuusikakoolis. Muusika on Singeluse liikmeile tore hobi paljude muude toredate hobide kõrval. Ansambel tegeleb rahvamuusika seadmisega, mis on põnev tegemine ja annab igaühele võimaluse seadetes kaasa rääkida.

VÄRSKA MUUSIKAKOOLI VIIULDAJATE ANSAMBEL  - juh. Ott Kaasik

HV1_2881.JPG

Jane Vako (10 kl), Anete Vabarna (7. kl), Kariina Roose (8. kl), Eleryn Meister (8. kl), Rainer-Robert Suun (9. kl), Triinu Kotov (12. kl).

Tegemist on muusikakoolis aastast-aastasse tegutsenud ansambliga, mille koosseis muutub vastavalt õpilaste liikumisele. Esinetakse palju nii oma kooli kui ka valla sündmustel, aga ka kaugemal. Repertuaaris on rahvalikud lood Setumaalt, Eestimaalt ja kaugemaltki. Viiuldajaid saadab Ott Kaasik kitarril ja viiulil.

UBINA' (Värska Muusikakool) - juh. Sakarias Jaan Leppik

HV1_2762.JPG

Ivo Laanelind - kitarr, cajon (10.kl); Rainer-Robert Suun - kontrabass, viiul (9. kl); Elina Keerpalu - akordion (10.kl); Kermo Kukk - kitarr (12. kl).

Ubina' on Värska Muusikakoolis sügisel 2012 moodstatud koosseis, mis koosneb vanema astme õppuritest. Varasemat ansamblikogemust omavad kõik, kuid praeguse koosseisuga on olnud vaid 3-4 esinemist. Ansambel tegeleb rahvamuusika seadmisega. Juhendaja Sakarias Jaan Leppik saadab ansamblit kitarril või klaveril.

TUUSTAR (Jõgeva Muusikakool) - juh. Eha Niglas

Tuustar.jpg

Tuustarid: Artur Aunap (kontrabass), Eha Niglas (akordion), Hanna Grete Allev (klarnet), Laura Mikk (viiul), Kerlyn Roosipõld (flööt), Ketlin Kallo (klarnet), Ragnar Kadai (kitarr), Stina Heinola (ukulele).

Tuustar on Jõgeva Muusikakooli juures tegutsev ansambel, mis on praeguseks juba viis aastat koos käinud. Ansambli noored on rõõmsameelsed ja teotahtelised ning tundub, et ükski Eestimaa suurem pidu ei toimu nii, et tuustareid poleks kohal. Iga kokkusaamine on täis nalja ja rõõmu. Kui noortel oleks rohkem vaba aega, siis nad vast ainult üheskoos musitseerikski. Ühtseks sõpruskonnaks saamisele on kaasa aidanud rohked rahvamuusikalaagrid ja festivalid, millest on läbi aastate osa võetud.